اخبار اخبار

«بازگشت

احداث ساختمان باغ کتاب

به گزارش خبرنگار لیزنا،  علی اکبر اشعری مدیر پروژه باغ کتاب در خصوص احداث ساختمان باغ کتاب اظهار داشت: قرار بر این بود که باغ کتاب  در سال ۸۹ افتتاح شود،  اما به دلیل تحریم ها و مسائل مالی، احداث باغ کتاب نیز با کندی مواجه شد. تحریم ها باعث شد که نتوانیم خرید خارجی انجام دهیم.

 

اشعری اضافه کرد: تجهیزات داخل ساختمان های باغ کتاب فراهم شده و  ساخت آن در حال اتمام  است و به زودی افتتاح می شود.

 

وی افزود: در واقع، باغ کتاب پاسخی به نیاز منطقی مردم در خصوص دسترسی به کتابهای مورد نیاز آنهاست. چرا که همچون یک فروشگاه و نمایشگاه دائمی کتاب عمل می کند و مخاطبان،  هر کتابی که از زمان ورود  چاپ به ایران تا امروز، نیاز داشته باشند را از طریق مراجعه به باغ کتاب، در اختیار خواهند داشت.  

 

اشعری ادامه داد: از دیگر ابعاد مثبت باغ کتاب در زمینه تامین کتابها، این است که منابع در آنجا  به صورت موضوعی طبقه بندی می شوند و مراجعه کنندگان  می توانند بر اساس موضوع، کتابهای مورد نیاز خود را دریافت کنند. از سوی دیگر، مسائل و مشکلاتی که مراجعه کنندگان در نمایشگاه کتاب با آن مواجهند از جمله شلوغی بیش از اندازه در نمایشگاه، را ندارد و به این ترتیب، مخاطبان،  فرصت بیشتری برای بررسی کتابها در اختیار دارند.

 

باغ کتاب، ۶ سالن همایش دارد که برنامه های متنوع فرهنگی در آنجا برگزار می شود

 

او در رابطه با برنامه های فرهنگی قابل ارائه در باغ کتاب عنوان کرد: در باغ کتاب، ۶ سالن همایش وجود دارد که برنامه های فرهنگی مثل پخش فیلم یا تئاتر در آنها برگزار می شود، برگزاری انواع نشست ها همچون رونمایی از کتابها یا برنامه  جشن  کتاب و کتابخوانی نیز از دیگر برنامه های باغ کتاب است. حتی کلینیک کتاب درمانی نیز با همکاری روانشناسان، همزمان با افتتاح باغ کتاب،  راه اندازی می شود.

 

اشعری ادامه داد: البته قرار بر این است که خبرگزاری باغ کتاب نیز افتتاح شود، چرا که باتوجه به فعالیت های زیادی که باغ کتاب در آینده اجرا خواهد کرد، بسیار خبرساز خواهد شد و  نیاز است که یک خبرگزاری، کلیه این فعالیتها از جمله حضور گروههای دانش آموزی و دانشجویی و برنامه های متنوع، را پوشش خبری دهد.

 

او در ادامه سخنان خود بیان کرد: باغ کتاب، موسسه ای  است که به صورت خودکفا اداره می شود و شهرداری، تنها در ساخت بنای آن سهیم بوده و در بقیه موارد، باید به صورت خود خودکفا اقدام کند. اما این موسسه، می تواند فرصت های زیادی را ایجاد کرده و  برای برجسته کردن مطالبات حوزه نشر، فعالیت کند. 

 

نظر
لینک مطلب :